CZ  |  EN

Nemovitosti v Německu

11.12.2009
Přinášíme několik zajímavostí od našich západních sousedů. (článek je volně k otisknutí za podmínky uvedení zdroje www.odhadonline.cz)

Německo, jedna z nejvýkonnějších ekonomik na světě, je také jednou z nejvyhledávanějších destinací pro bydlení vlivných lidí z celého světa. Z žebříčku 20 nejlepších míst k bydlení na světě časopisu Forbes obsadila německá města čtyři příčky - Berlín je 16., Frankfurt 8, Mnichov 7 a Düsseldorf 6 (žebříček vede rakouská Vídeň).

Praha se například v žebříčku vůbec neumístila. Německá města mají nejlepší infrastrukturu na světě. Všechna výše zmíněná města dopadla v hodnocení kvality životních podmínek, pracovních příležitostí, řešení dopravy a mnoha dalších kritérií lépe než například americký New York City. Českého občana proto může napadnout, že koupě bydlení v Německu musí být zaručeně velice nákladná záležitost. Opak je však pravdou. O nemovitostech v Berlíně a Düsseldorfu se dá říci, že jsou oproti Praze levnější přibližně o 20 procent. Mnichov je pak přibližně na stejné cenové úrovni jako česká metropole a Frankfurt přibližně 15 procent dražší.

Při koupi nemovitosti v Německu počítejte s vyššími vedlejšími výdaji, než jsou v Česku obvyklé. Provize realitní kanceláři jsou zde průměrně nastaveny na 3,5 procenta, případy prodejů nemovitostí jejich majiteli jsou zde spíše ojedinělé. Přibližně stejnou částku budete muset zaplatit notáři, který převod nemovitosti dozoruje.

Pokud si tedy chcete v Německu koupit nemovitost, nebo jen máte dlouhou chvíli, podívejte se na tyto stránky, najdete zde mnoho krásných nabídek.

www.immobilienscout24.de

http://www.immowelt.de/

http://www.immobilien.de/

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Další informace