CZ  |  EN

Real estate appraisal, property valuer, expert opinion, Czech republic

In addition to independent realty appraisal we give you another important pieces of information important for buying or selling the realty.
We will provide you with official real estate appraisal accepted by authorities... this and much more you can find on our website.

Real estate appraisal and expert opinion - apartment, house, land and more at odhadonline.cz.

It´s quite difficult for foreigners to figure out actual and appropriate price of realty in Czech republic. Therefore you can take advantage of our website. We offer you online and official appraisal.

Apply for online appraisal, if you want to know common price of a specific realty in Czech Republic. Choose the type of the realty you want to let evaluate, fill in all necessary data. Final price with comments will be sent to you via email and by SMS right after our appraisers will complete the appraisal. Although service is charged with a small fee (from 99 to 249 CZK), possible benefits for you are much bigger.

We also provide official appraisals of real estates, which you can use in contact with bureaus, banks, notaries, in case of inheritance or foreclosure, when selling your properties etc. Just choose the type of property you want to evaluate and fill in the application. We will contact you as soon as possible.

Last orders of realty estimates and expert opinions
On-line appraisal
14.08.2020pozemekStráž nad Nežárkou
13.08.2020rodinný důmPraha
13.08.2020rodinný důmPraha
12.08.2020pozemekBudišov nad Budišovkou
Expert opinion
14.08.2020lotPraha-východ
14.08.2020lotTeplice
14.08.2020family houseČeské Budějovice
14.08.2020cottage, hutTachov
10.08.2020
V dnešní digitální době jen vzácně naleznete znalce nebo odhadce, kteří nevyužívají pro oceňování nemovitostí žádný program, ale spoléhají se na svou kalkulačku a pero či psací stroj. Na trhu ex ...
22.06.2020
Peněžité a nepeněžité vklady do společnosti probíhají v celém životním cyklu jednotlivé společnosti. Ať už se jedná o základní kapitál při založení společnosti nebo o navýšení základního kapi ...
24.03.2020
Jsme tu pro vás i v tuto těžkou dobu. Naše služby - zpracování znaleckých posudků, expresních odhadů a další služby spojené s oceňováním nemovitostí - jsou pro vás stále k dispozici.
This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website.     More informations