CZ  |  EN

Evaluation, valuation, appraisal, properties, valuators, Czech republic - www.odhadonline.cz

In addition to independent realty appraisal we give you another important pieces of information important for buying or selling the realty.
Facts about living enviroment in the region, realty trends ... this and much more you can find on our website.

It´s quite difficult for foreigners to figure out actual and appropriate price of realty in Czech republic. Therefore you can take advantage of our website. We offer you online and official appraisal.

Apply for online appraisal, if you want to know common price of a specific realty in Czech Republic. Choose the type of the realty you want to let evaluate, fill in all necessary data. Final price with comments will be sent to you via email and by SMS right after our appraisers will complete the appraisal. Although service is charged with a small fee (from 99 to 249 CZK), possible benefits for you are much bigger.

We also provide official appraisals of real estates, which you can use in contact with bureaus, banks, notaries, in case of inheritance or foreclosure, when selling your properties etc. Just choose the type of property you want to evaluate and fill in the application. We will contact you as soon as possible.

Last orders of realty estimates and expert opinions
On-line appraisal
28.05.2020pozemekPodolanka
27.05.2020bytValašské Klobouky
27.05.2020rodinný důmPopůvky
26.05.2020bytJílové u Prahy
Expert opinion
28.05.2020lotLitoměřice
28.05.2020lotHlavní město Praha
28.05.2020family houseUherské Hradiště
28.05.2020flatÚstí nad Labem
24.03.2020
Jsme tu pro vás i v tuto těžkou dobu. Naše služby - zpracování znaleckých posudků, expresních odhadů a další služby spojené s oceňováním nemovitostí - jsou pro vás stále k dispozici.
24.03.2020
Ceny znaleckých posudků pro nemovitosti jsou na trhu obtížněji porovnatelné a mají poměrně veliký rozptyl. Existuje také cenový rozdíl mezi odhadem nemovitosti a znaleckým posudkem. Jaké položky v ...
28.02.2020
Po smrti člověka se v ČR obvykle zahajuje dědické řízení, ve kterém dochází k vypořádání případného majetku a dluhů dané osoby. Dědické řízení se zahajuje i tehdy, když zemřelý člověk nic nevlast ...
This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website.     More informations